Ani gól Ibrahimoviče nepomohl AC Milánu, Švéd stanovil rekord

Salernitana remizovala s Bolognou.

Fotbalisté Udinese Calcio vyhráli v sobotním zápase 27. kola Serie A nad AC Milán 3:1. Jediný gól úřadujících mistrů zařídil v nastavení prvního poločasu Zlatan Ibrahimovič z penalty.

Pro veterána to byla první branka od návratu po zranění. Zároveň se stal nejstarším autorem přesného zásahu v italské nejvyšší fotbalové soutěži.

Švéd má už 41 let a 166 dní a překonal maximum Alessandra Costacurtu z roku 2007. Ten skóroval ve věku 41 let a 25 dní a zajímavostí je, že byl také hráčem AC Milán a svého rekordu dosáhl také z penalty proti Udinese.

Jeho tým figuruje v tabulce na čtvrtém místě, o bod za Laziem Řím. Udinese je osmé se stejným počtem bodů jako sedmý Juventus Turín.

AC Monza remizovala s US Cremonese 1:1 a zůstal na třináctém místě. Hosté se posunuli z ocasu na předposlední příčku a jsou bod před Sampdoirou.

Salernitana také remizovala na svém stadionu s Bolognou 2:2 a slovenský obránce domácích Norbert Gyömbér hrál za domácí do 87. minuty. Jeho tým je šestnáctý, hosté se nacházejí o šest pozic výše.