Home Sport Manchester United zvládl odvetu, Barcelona končí v Evropské lize

Manchester United zvládl odvetu, Barcelona končí v Evropské lize

by ona
250 views

Fotbalisté Manchesteru United se probojovali do osmifinále Evropské ligy. V šlágru play off o účast v této fázi soutěže vyřadili FC Barcelona, když po minulý remíze 2:2 na Camp Nou dokázali otočit skóre ve čtvrteční domácí odvetě a zvítězili 2:1.

Barcelona se na Old Trafford ujala vedení v 18. minutě, kdy Robert Lewandowski proměnil jedenáctku po faulu Bruna Fernandese.

Domácí se snažili o odpověď, ale v prvním poločase naráželi na dobře zformovanou obranu soupeře. Hosté mohli krátce před odchodem do šaten zdvojnásobit náskok po střele Kessieho, kterou zblokoval Casemiro.

United se podařilo vyrovnat krátce po změně stran. Fernandes přihrál před šestnáctku Fredovi, ten si do ní navedl míč a poslal ji přesně k tyči – 1:1. Po hodině hry měl gól na hlavě hostující Kounde, de Gea předvedl bravurní zákrok a vyškrábal míč na roh.

Nakonec zahřmělo na opačné straně po akci Fernandese. Dvě střely ještě dokázaly hostující hráči zblokovat, ale technický pokus Anthonyho už skončil v síti – 2:1.

V závěru mohl poslat duel do prodloužení Lewandowski, ale Varane před brankovou čarou odkopl míč do bezpečí.

Postoupil také rekordní šestinásobný vítěz soutěže FC Sevilla. Andalusané si vydláždili cestu domácím triumfem 3:0 nad PSV Eindhoven, v odvetě na půdě nizozemského soupeře jim tak neublížila ani prohra 0:2.

V závěru utkání vběhl na hřiště fanoušek domácího PSV, který udeřil brankáře Sevilly Marka Dmitroviče pěstí do tváře a svalil ho na zem. Srbský brankář vyvázl z incidentu bez zranění a zápas se nakonec dohrál poté, co výtržníka vyvedli ze hřiště.

Juventus Turín se po domácí remíze 1:1 s FC Nantes předvedl ve Francii v lepším světle a vyhrál jednoznačně 3:0. K postupu ho už v úvodní 20minutovce nasměroval argentinský křídelník Angel Di Maria, který poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Nantes navíc přišlo o vyloučeného stopera Nicolase Palloise a po změně stran inkasovalo ještě jednou. Nejlepší hráč zápasu Di Maria zkompletoval hattrick.

AS Řím si přivezl do domácí odvety manko 0:1 ze Salcburku, ale ještě do poločasu se dostal díky dvěma gólům do postupové pozice, kterou si do konce utkání udržel.

Duel mezi dánským Midtjyllandem a Sportingem Lisabon vedl slovenský rozhodčí Ivan Kružliak, který ve 38. minutě vyloučil domácího Paulinha.

Dánský tým v té době prohrával 0:1. Sporting po domácí remíze 1:1 vyhrál u soupeře přesvědčivě 4:0 a postoupil mezi 16 nejlepších týmů soutěže.

Bayer Leverkusen přešel do osmifinále přes rozstřel z 11 m poté, co s Monacom doma prohrál 2:3, ale na půdě soupeře vyhrál stejným rozdílem. V jedenáctkové loterii byli úspěšnější i hráči Šachtaru Doněck, kteří vyřadili Stade Rennes.